Na słodko

Ciasteczka z dziurką, bezglutenowe

grahan

W mailach i postach prosicie mnie o łatwe i szybkie przepisy. Moi drodzy, tutaj 99% takich jest i będzie! Jak już pisałam w pierwszym poście, zdecydowanie wolę pałaszować niż przygotowywać. Jeżeli pojawi się jakaś potrawa tudna, nie zapomnę uprzedzić w notatce. Dotychczasowe przepisy zamieszczane tutaj są po prostu moimi ulubionymi potrawami, które często goszczą na moim stole. Frykasy typu żeberka korzenne czy zupa borowikowa wymagają przemyślanych wcześniej zakupów, czasu przeznaczonego na gotowanie, dobrej muzyki w tle, kieliszka wina i nieskazitelnie czystej kuchni. Jeśli wszystkie te warunki są spełnione – można przystąpić do gotowania przez duże „g”.
Na dzisiejszy wieczór przewidziałam jeszcze przepyszne ciasteczka z dziurką, których wykonanie jest bajecznie proste, nie wymaga miksera a wszystko robi się w jednej misce.
Przepis:
1 paczka kleiku ryżowego
kostka masła (edit z 08.2021: polecam dac 3/4 kostki,kiedyś paczki kleiku chyba były większe)
3 jaja
1 szklanka cukru
3-4 łyżki wiórków kokosowych
cukier waniliowy
1 łyżeczka proszku do pieczenia
dżemik, konfitura
Wszystkie składniki wrzucamy do miski i zagniatamy ciasto. Blachę wykładamy papierem do pieczenia. Za pomocą łyżeczki formujemy kulki wielkości orzecha włoskiego, nieco spłaszczone. W środku robimy palcem zagłębienie. Pieczemy na jasnozłoty kolor (ok. 20 min), w temp. 160 stopni. Po wyjęciu każde wgłębienie napychamy dżemikiem.
Dziecinnie proste.

154885_178109005536736_7556839_n